Baner internetowy Google Ads
BLOG

Co to jest baner reklamowy i jak działa?

Poniżej przedstawiam kilka definicji:

– według Wikipedii:

„W internecie banner to graficzna forma przekazania treści informacyjnych bądź reklamowych, często będąca odnośnikiem do strony promowanego produktu.”

I jeszcze jeden przykład:

Banery reklamowe są oparte na obrazach, a nie tekście i są popularną formą reklamy w witrynie. Celem reklamy banerowej jest promowanie marki i / lub nakłonienie odwiedzających witrynę do odwiedzenia strony reklamodawcy.

Podsumowując, wszystkie banery reklamowe mają tę samą podstawową funkcję: klikasz w obraz / obiekt multimedialny, który widzisz na stronie internetowej, a Twoja przeglądarka internetowa przenosi Cię do witryny / strony docelowej reklamodawcy. Są to proste, ale bardzo ważne fragmenty HTML, a ich obecność w sieci może mieć duże znaczenie dla firm i marek internetowych.

banery reklamowe Google AdWords

Jak więc dokładnie działają?

Tak samo, jak fizyczny baner na zewnątrz sklepu skłoniłby Cię do wejścia do sklepu. Ponieważ mówi on, że oferują dużą zniżkę na określony produkt lub mają nowy produkt, który wzbudza Twoją ciekawość. To samo dotyczy banerów reklamowych online.

Tworząc baner reklamowy masz zwykle jeden cel:

Reklamy banerowe (Kampanie Google Ads) mają na celu generowanie ruchu na Twojej stronie internetowej, łącząc się z nią, a stamtąd próbujesz przypieczętować umowę.

Ale musisz to zrobić, przypisując rolę banerowi reklamowemu i zobaczyć, co najlepiej pasuje do tego konkretnego kontekstu. Banery internetowe działają w taki sam sposób, jak zwykłe reklamy drukowane: informują o nowym produkcie, przyciągają Twoją uwagę, zwiększają świadomość marki i tak dalej.

Mając to na uwadze, istnieje kilka sposobów kierowania ludzi do Twojej witryny, aby dowiedzieli się więcej o Twojej firmie, za pomocą banerów reklamowych.

Instagram banner

Jaką rolę może odgrywać baner reklamowy?

1. Zwiększanie ruchu klientów

Baner reklamowy zachęca odwiedzających do odwiedzenia witryny reklamodawcy, klikając w nią. Dzięki tej metodzie reklama jest opłacana na wiele sposobów (CTR, wyświetlenia, czas spędzony na stronie itp.)

2. Sprzedaż produktów

Banery reklamowe zachęcają do zakupu określonych produktów.

Tutaj chodzi o właściwy kontekst i miejsce. Aby reklama była trafna i skuteczna, baner reklamowy umieszczony na określonej stronie internetowej musi odnosić się do tej niszy i oferować odpowiedź na pytanie, jakie ma użytkownik, który trafił na tę witrynę.

Spójrzmy na przykład na Airbnb. Sukces i zasięg Airbnb były możliwe dzięki reklamom graficznym Google. Zaczęli się rozwijać, szukając platform i kanałów skierowanych do określonej grupy docelowej oraz umieszczając tam reklamy związane z tym, czego szukają.

3. Przyciąganie uwagi klienta

W dzisiejszych czasach przyciągnięcie czyjejś uwagi może być bardzo trudne, zwłaszcza w środowisku cyfrowym w którym chodzi o kreatywność.

4. Ogłaszanie rabatów i wyprzedaży

Innym sposobem generowania i zwiększania przychodów przez firmy jest sprzedaż i rabaty. A jaki jest lepszy sposób na dotarcie do potencjalnych klientów niż poprzez banery reklamowe?

Załóżmy, że jest Czarny Piątek i oczywiście oferujecie rabaty i wiele z Waszych produktów jest w promocji. W jaki sposób rozpowszechniasz wiadomości i informujesz o nich konsumentów? Projektując oczywiście banery reklamowe o tematyce związanej z Czarnym Piątkiem.

banery reklamowe AdWords

Jak zrobić banery Google AdWords?

Dzięki naszemu Studio stworzysz odpowiedni banner reklamowy, zapraszam do kontaktu.

Po pierwsze: Prostota

Agresywne reklamy banerowe są drażniące i nieprzyjemne dla użytkowników. Proste oraz czytelne zdjęcie przyciąga wzrok, szczególnie w kontraście do „rozkrzyczanego” otoczenia strony WWW, na której się znajduje.

Po drugie: Jasne wezwanie do działania

Najskuteczniejsze banery opatrzone są jasnym wezwaniem do działania, które dokładnie wyjaśnia użytkownikom, czego mają spodziewać się po kliknięciu w reklamę. Aby zminimalizować nieufność i dezorientację odbiorcy należy pamiętać o umieszczeniu wyróżniającego się Call-To-Action w kolorze kontrastującym do tła banera.

Po trzecie: spójność graficzna

Dla użytkownika nie ma nic bardziej niepokojącego, jak przekierowanie na stronę, która wygląda zupełnie inaczej od reklamy, w którą właśnie kliknął. Baner powinien być wizualnie podobny do witryny, do której kieruje.

Po czwarte: odpowiednie miejsce

Chociaż odpowiednie umiejscowienie banera jest znacznie trudniejsze od jego graficznego zaprojektowania, opłaca się starannie zaplanować miejsce publikacji.

Ciasteczka oraz wykorzystanie techniki behavior based marketing sprawiły, że jest nam o wiele łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce na umieszczenie reklamy, która będzie trafna oraz skuteczna dla tych internautów, którzy faktycznie interesują się przeglądanymi w Internecie zagadnieniami.

Optymalizacja reklam polega nie tylko na eksperymentowaniu z wyglądem banerów, ale także na optymalizacji kierowania reklam – odpowiedni wybór grupy docelowej (płeć, wiek, lokalizacja), słowa kluczowe, miejsca docelowe i tematy.

Natomiast aby banery graficzne mogły się wyświetlać w Google Ads lub w Social Media muszą być przygotowane w odpowiednich rozmiarach i wielkościach. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych formatów wraz z ich częstotliwością występowania.

Najczęściej używane bannery internetowe

Dlaczego działają?

Banery reklamowe stanowią dużą część wizualnego świata. Działają, ponieważ ludzie lepiej reagują na treści wizualne lub przekaz, któremu towarzyszy wizualny przykład.

Podobnie jak w przypadku reklam, musisz rzucić wyzwanie sobie i swojej marce, aby się wyróżnić. Wykazać się kreatywnością i znaleźć to, co odróżnia Cię od konkurencji. Co sprawia, że Twoi odbiorcy się z Tobą angażują i co sprawia, że klient reaguje na Twoją reklamę, a także kiedy i gdzie powinieneś się pojawić.

Banner reklamowy - Banner Ad
reklamy graficzne AdWords
Grafik Projekty Reklama

Potrzebujesz grafika?
Jeśli tak, możesz zostawić adres e-mail.
Skontaktujemy się z Tobą i może uda się nam, zrobić wspólnie coś świetnego?

Źródło: John Henry Roberts, saidur_shuvo, sabirshah513, anthony100, Match2One, Digital Agency, ASB DIGITAL, Toby Allen, RelayThat, Internet, Target.