Właściwy projekt katalogu robi wielką różnicę

Wprowadzenie do projektowania graficznego Gdynia.

Katalog produktowy
Folder projekt i druk
Katalogi projekt i druk

Wbrew temu, co mogłeś słyszeć, katalogi pozostają solidnym sposobem na wzmocnienie inicjatyw marketingowych firmy. Projekt katalogu Gdynia ewoluował, aby sprostać inspiracjom marketingu i designu XXI wieku, a układy są tak wyjątkowe i oszałamiające wizualnie, że zasługują na miano autentycznej sztuki.

Projekt katalogu – i jego kuzyn, projekt broszury. Pozostają dwoma najpotężniejszymi narzędziami w Twoim zestawie marketingowym do rozpowszechniania informacji o Twoich produktach, usługach i marce.

Długofalowy wpływ projektowania katalogów Gdynia

Pomyśl o tym:
Katalog i broszura pozostają dwoma najpopularniejszymi materiałami marketingowymi, które klienci otrzymują pocztą. Ludzie przeglądają pięknie wyrenderowany projekt katalogu w taki sam sposób, w jaki przeglądają dobrze napisane czasopisma.

Konsumenci na całym świecie chwytają je, gdy opuszczają swoje ulubione sklepy. Katalog i broszura Gdynia są często pierwszą rzeczą, którą widzi klient otwierając opakowanie. Zachęcając nas do zakupów nawet na końcowym etapie pierwszej sprzedaży.

Pułapki złego projektu i układu katalogu

Oto mała praca domowa dla Ciebie. Nie martw się, nie jest to trudne ani czasochłonne. Przy następnej wizycie u znajomych lub rodziny rzuć okiem na ich kosze na śmieci. Widzisz tam jakieś katalogi? Wtedy zadaj im te pytania:

  • Kiedy je otrzymali?
  • Czy trzymali je przez jakiś czas, czy też poszły prosto do kosza?
  • Jeśli katalog lub broszura została natychmiast odrzucona, spytaj dlaczego?
  • Jeśli był trzymany przez jakiś czas, spytaj dlaczego?

Niektóre z odpowiedzi, które otrzymasz, mogą nie być zbyt pouczające do zbadania projektu broszury lub katalogu własnej firmy. Oferowane produkty mogą na przykład nie mieć znaczenia dla życia konsumenta.

Ale odpowiedzi, które otrzymasz, mogą okazać się prawdziwymi diamentami wiedzy. Mogą ujawnić, co działa z układem, ustawieniem, schematami kolorów… nawet czcionką tekstu.

Nuda i brak orientacji w układzie to zabójca sprzedaży.

To prawda, musisz uważnie słuchać. W końcu konsumenci na ogół nie są świadomi wskazówek, które skłaniają ich do wyrzucenia katalogu lub jego zatrzymania. Istnieją jednak dwa szczególne kluczowe elementy, które praktycznie każdy konsument może wyjaśnić:

  • dlaczego jeden projekt katalogu Gdynia może nie zachęcić do zakupu,
  • a inny z zasadniczo tym samym rodzajem produktu (produktów) zachęci go do kliknięcia przycisku zakupu.

To układ strony i projekt grafiki. Kiedy te istotne elementy projektu katalogu są nudne lub pozbawione kierunku, bez względu na to, jak wysoka jest jakość Twojego produktu lub usługi. Wyobraźnia klienta nie jest pobudzana. Konsumenci nie „widzą” Twojego produktu we własnym domu ani nie wizualizują, jak poprawia on ich życie.

Na zakończenie od Studio Graficznego Grafikola.pl

Kiedy się nad tym zastanowić, nie dziwi fakt, że dobrze zaprojektowany katalogu pozostaje potężnym narzędziem marketingowym. W rzeczywistości dzisiejsza era cyfrowa sprawiła, że wysokiej jakości katalogi są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Lekki, łatwy w użyciu, przenośny i pełen informacji. Właściwy katalog w odpowiednich rękach konsumentów jest potężnym narzędziem sprzedaży. Jest to „miękka sprzedaż” w najlepszym wydaniu. Wywołując wysoce dotykowe i przyjemne doświadczenie zakupowe, a także promując głębokie zaufanie klientów do firmy.