Najczęstsze-pytania–projektowanie-graficzne

Pytania

Najczęstsze pytania – projektowanie graficzne

Chcesz wiedzieć, jak działa proces projektowania graficznego? Przeczytaj naszą sekcję FAQ. A jeśli masz inne pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.


Co jesteście w stanie zaprojektować?

Właściwie wszystko. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi związane z projektowaniem grafiki użytkowej – reklamowej. Tworzymy projekty graficzne dla każdej branży. Przygotowujemy nasze projekty do druku jak i do internetu.

Projektujemy spójne materiały reklamowe – system identyfikacji wizualnej.
Materiały drukowane jak: katalogi reklamowe, foldery reklamowe, wizytówki, ulotki, segregatory, teczki, opakowania, torby reklamowe, etykiety, plakaty, kalendarze reklamowe, rollupy, banery reklamowe, gazetki promocyjne, stoiska wystawowe, raporty roczne, oznakowanie samochodu, infografiki…


Jak uzyskać wycenę na projekt graficzny?

Każda praca jest inna i indywidualna. Lubimy podawać dokładną wycenę, dlatego najlepszym i najłatwiejszym sposobem jest przeprowadzenie szybkiej rozmowy. Zadzwoń do nas pod numer 663 488 355, napisz wiadomość e-mail, wypełnij formularz Brief lub krótko opisz swoje wymagania – kontakt.


Jaki jest proces projektowania?

Po akceptacji wyceny, spędzamy trochę czasu na rozmowie, aby poznać Twoją firmę. Wszystkie projekty rozpoczynamy od dokładnego omówienia szczegółów projektu z Klientem. Uważamy, że wkład Klienta jest kluczowym czynnikiem sukcesu projektu.

W kolejnym etapie tworzenia projektu graficznego przeprowadzamy dokładną analizę branży i konkurencji, aby projekt wyróżniał się na tle innych.

Elementy graficzne projektu są następnie przesyłane do Klienta w celu uzyskania opinii. Uważnie słuchamy opinii Klientów, oferując rozwiązania i porady dotyczące wszelkich możliwych problemów. Jeśli wymagane są jakiekolwiek zmiany, są one wprowadzane, a poprawiona grafika jest ponownie przesyłana do Klienta. Proces ten trwa do momentu otrzymania zgody Klienta.


Czy są nieograniczone poprawki do projektu?

W standardowej ofercie zawarta jest jedna poprawka do wybranego 1 projektu * (poprawka – zmiana pojedynczych elementów, czcionek lub kolorów). Dodatkowe opłaty będą się różnić w zależności od zakresu żądanych zmian. Opłaty będą naliczane w stosunku do pierwotnego oszacowania projektu, muszą zostać zatwierdzone przez Klienta i odpowiednio naliczone.

* Nieograniczone zmiany nie są oferowane, ponieważ nie są opłacalne pod względem czasu lub kosztów i ostatecznie powodują więcej zamieszania niż przejrzystości.


Jaki jest termin realizacji projektu?

Każda praca jest inna i każdy termin jest inny. Trudno to określić, gdyż praca nad każdym projektem graficznym czy grupą projektów to zawsze indywidualny i twórczy proces. Czas realizacji projektu graficznego zależy od tego, co projektujemy, a także od tego, jak przebiega współpraca z klientem.


W jakim formacie otrzymam projekt graficzny?

Cała grafika do druku jest dostarczana w formacie wektorowym o wysokiej rozdzielczości (.PDF) – więc nie traci się jakości, gdy praca jest powiększana lub zmniejszana. Jeśli chcesz używać grafiki do celów internetowych i mediów społecznościowych, chętnie dostarczymy pliki w formacie JPEG do przesłania online.


Kto jest właścicielem praw autorskich do projektów?

Majątkowe prawa autorskie do wszystkich prac wykonanych przez Grafikola.pl – Studio Graficzne są przekazywane w końcowym etapie, Klientowi. Zastrzegamy sobie jednak prawo do wykorzystania dowolnej pracy w celach promocyjnych.


Potrzebuję projekt na wczoraj, czy to możliwe?

Czasami Klienci wymagają od naszych usług projektów w bardzo krótkim czasie. Zwykle możemy dostosować się do pilnych zleceń w zależności od wielkości projektu i tego, jak pełny jest nasz harmonogram. Zadania te podlegają zwykle dodatkowej opłacie. Opłaty za projekt ekspres mogą się różnić w zależności od pilności projektu. Zazwyczaj projekty ASAP to wycena za projekt graficzny x 2.


Czy zajmujecie się drukiem stworzonych przez Was projektów graficznych?

Tak. Zajmujemy się tworzeniem materiałów reklamowych od projektu aż po moment dostarczenia Klientowi gotowego produktu. Wykonujemy nasze usługi kompleksowo. Od projektu do druku i dowozu pod wskazany adres. Jednak możemy również przygotowywać prace pod dowolną, wybraną przez Klienta drukarnię.


Czy możecie edytować dokument PDF?  

PDF to format pliku, który uchwycił wszystkie elementy zaprojektowanego dokumentu jako obraz elektroniczny, który można wyświetlić, wydrukować lub przekazać komuś innemu. Najlepszym sposobem na dokonanie zmian jest powrót do natywnego pliku projektu (Adobe Indesign lub Illustrator), dokonanie zmian, a następnie ponowne utworzenie pliku PDF.


Czy wasze projekty graficzne są odpowiednie dla moich potrzeb?

To, czy projektant dobrze pasuje do Twojego projektu, może mieć kilka różnych czynników: w tym styl, budżet, a także dostępność projektanta w określonych ramach czasowych. Poświęcenie czasu na sprawdzenie portfolio kreacji może pomóc w ustaleniu, czy jej styl jest odpowiedni dla Twojego projektu.


Czy możecie pobrać logo z mojej strony internetowej?

Podczas rozpoczynania projektu graficznego zostaniesz poproszony o dostarczenie logo firmy jako pliku wektorowego, ponieważ jest to natywny plik projektu. Popularne formaty zapisu plików wektorowych: CDR, AI, EPS, SVG. Logo w Twojej witrynie będzie plikiem rastrowym (bitmapa) jpg lub gif i będzie miało rozmiar dostosowany do Internetu – oznacza to, że po powiększeniu będzie pikselowane i rozmyte („ziarniste”). Plik wektorowy można powiększyć do dowolnego rozmiaru bez utraty jakości. Ma także przezroczyste tło.


Czy możecie użyć obrazu, który znalazłem w Internecie?

Obrazy pobrane z Internetu są często niskiej rozdzielczości i nie odtwarzają się dobrze na drukowanych elementach. Drugim czynnikiem jest prawo autorskie i pozwolenie na wykorzystanie tego obrazu.


Czy oferujecie dodatkowe korzyści czy rabaty?

Tak. Poleć nowego klienta, a po zakończeniu jego usługi projektowania otrzymasz 10% rabatu na następny projekt.*

* Promocje nie łączą się.


Dodatkowe pytania?

Jeśli masz więcej pytań, na które chciałbyś uzyskać odpowiedź, skontaktuj się z nami za pomocą naszego formularza kontaktowego.