Zasady i warunki współpracy

Korzystanie (w jakikolwiek sposób) z Serwisów i usług Studia Graficznego Grafikola.pl oznacza akceptację niniejszych zasad.

I. Informacje ogólne

 1. Niniejsze Zasady użytkowania określają dozwolone sposoby użytkowania Serwisu.
 2. Zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania, zawieszania, wyłączenia Zasad użytkowania w dowolnym momencie bez powiadomienia.
 3. Wszystkie znaki towarowe nie należące do właściciela Serwisu zostały użyte na Serwisie wyłącznie w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.

II. Realizacja zamówień. Zakup usług / produktów
Zamówienia są przyjmowane od Klientów przez złożenie zamówienia drogą mailową lub przesłanie zamówienia poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na Serwisie.

 1. W przypadku zakupu usług / produktów przy korzystaniu z Serwisu oraz zakup usług / produktów poprzez skorzystanie z poczty e-mail lub mechanizmy dostępne na Serwisie – Użytkownik akceptuje wszystkie regulaminy i warunki dostępne na Serwisie w tym:

A) Warunki współpracy:

Zamówienia i płatności

Składając zamówienie na naszej stronie internetowej lub przez e-mail akceptujesz warunki świadczenia usługi oraz regulamin. Informujemy o tym, aby ułatwić Ci świadome podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty Serwisu Grafikola.pl.

1.Jak złożyć zamówienie?

Krok 1.
Zamówienie możesz złożyć:

 1. przez formularz na www,
 2. przez e-mail.

Krok 2. Po wpłynięciu zamówienia skontaktujemy się z Tobą i ustalimy ostateczny zakres usługi oraz cenę.

Krok 3. Otrzymasz od nas fakturę pro forma. Przy zamówieniach do 15 000 zł netto pobieramy 100% płatności z góry.

Krok 4. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym zamówienie jest automatycznie kierowane do realizacji – a na Twój mail wysyłana jest faktura VAT wraz z informacją o rozpoczęciu zlecenia.

2. Jakie są terminy realizacji?

Taką informację zawsze znajdziesz w opisie konkretnej usługi. Pamiętaj, że termin realizacji biegnie od momentu, w którym zostaną spełnione równocześnie dwa warunki:

 1. Twoja płatność za fakturę pro forma zostanie zaksięgowana na naszym koncie.
 2. Dostarczysz nam wszystkie ustalone materiały (wytyczne, odpowiedzi na pytania związane ze zleceniem, wybrane i posegregowane zdjęcia, gotowy tekst etc.).

Wszystkie zlecenia są realizowane w kolejności zgłoszeń.
Uwaga: W przypadku dużej ilości zamówień od klientów terminy realizacji podane w opisach usług nie są wiążące i są wówczas ustalane indywidualnie.

Zależy nam, by wszystkie zamówienia były realizowane jak najszybciej. Ponieważ jednak priorytetem jest dla nas jakość, a do tego obsługujemy wielu klientów (często równolegle), to nie zawsze możemy zagwarantować natychmiastowe zajęcie się zleceniem. Jeśli więc bardzo Ci się spieszy, to zamów usługę ekspresową (dodatkowo płatną).

3. Dokumenty sprzedaży

Do wszystkich zamówień wystawiamy fakturę pro forma, którą wysyłamy na adres mailowy klienta po potwierdzeniu zlecenia. W momencie zaksięgowania wpłaty na naszym koncie bankowym wystawiamy docelową fakturę VAT 23%, która także zostanie wysłana do Ciebie mailem.

4. Wyceny

W przypadku drobnych lub nietypowych zleceń nie przygotowujemy wycen. Proponujemy natomiast korzystne dla klienta rozliczenie za godziny pracy.
Pamiętaj, że każda wycena jest ważna przez 14 dni (chyba, że zaznaczyliśmy inaczej).

5. Umowy

Wszystkie ustalenia poczynione drogą mailową uznajemy za wiążące dla obu stron – zachowujemy korespondencję przez minimum 60 dni od momentu zakończenia zlecenia.

6. Naliczanie godzin roboczych

W przypadku gdy podana jest stawka za 1h pracy:

 1. Ilość godzin niezbędna do wykonania pełnego zakresu wybranych prac jest zależna od projektu.
 2. Sposób naliczania godzin: naliczana jest każda rozpoczęta godzina pracy.

7. Oferty / specyfikacje

Uwagi do ofert i specyfikacji:

 1. W pierwszej kolejności przedstawiana jest wycena na usługę projektowania graficznego. W kolejnym etapie – w osobnej wycenie, może być przygotowana wycena na realizację druku w zaprzyjaźnionych drukarniach.
 2. Termin realizacji druku: zależny od momentu złożenia projektu i terminów drukarni. Termin wysyłki druku, zależny od dostępnej metody wysyłki i umowy drukarni z przewoźnikiem.
 3. Opisana w usługach „Poprawka” obejmuje przygotowanie drobnej poprawki do wykonanej usługi obejmującej czas pracy do 15 min.

B) Warunki zamówienia dla projektów graficznych:

Zamówienie i wykonanie projektu graficznego

Projekty realizowane są przez Studio Graficzne Grafikola.pl. Ogólne warunki, obowiązują jeżeli nie zaznaczono inaczej w specyfikacji lub cenniku.

Zamówienie projektu graficznego

 • Wszystkie projekty graficzne są wykonywane po przesłaniu kompleksowych wytycznych przez Klienta.
 • Przed przystąpieniem do prac należy wpłacić 100% wartości zamówienia.
 • Terminy wykonania projektów graficznych: do 14 dni (chyba, że ustalono inaczej) od otrzymania wpłaty oraz wszystkich wytycznych i materiałów do projektu.


Cenniki projektów graficznych

Wszystkie podawane ceny na stronie grafikola.pl są cenami netto (+ VAT 23%)

 • Cena „od” oznacza minimalną cenę, która może ulec zmianie po poznaniu Państwa wytycznych do danego projektu graficznego.
 • Ceny nie obejmują zakupu zdjęć do projektów (Klient może samodzielnie dostarczyć zdjęcia)
 • W cenie ujęta jest 1 propozycja projektu graficznego oraz 2 drobne poprawki (do 30 min pracy łącznie) do każdego projektu (chyba, że ustalono inaczej). Poprawki nie obejmują kompleksowej zmiany projektu na inny, lecz wniesienie zmian do wykonanego projektu. Poprawki są wykonywane do 7 dni (chyba, że ustalono inaczej).
 • Cena nie obejmuje przekazywania plików źródłowych projektów (chyba, że zaznaczono w ofercie inaczej).


Wykonanie projektu graficznego

Po dostarczeniu kompletu wytycznych oraz zaksięgowaniu wpłaty (data uruchomienia), projekt kierowany jest do realizacji. Do 14 dni od daty uruchomienia projektu klient otrzymuje na swój e-mail projekt graficzny do zaakceptowania.

Jeśli:

 • w ciągu 3 dni Klient nie zgłasza uwag – to oznacza, że akceptuje projekt.
 • Klient zgłasza uwagi – projekt kierowany jest do poprawek. W ciągu 7 dni klient otrzymuje projekt po każdej poprawce do akceptacji. Po dwóch poprawkach (w cenie) klient akceptuje projekt, lub wprowadza dodatkowe poprawki, w dowolnej ilości za dodatkową opłatą.

Po akceptacji projektu Studio Graficzne Grafikola.pl przygotowuje pliki dla klienta:

 • projekty do druku pliki w formacie pdf,
 • logo – plik w formacie pdf.

Wnoszenie poprawek po tym etapie wiąże się z dodatkowymi kosztami: opłata za każdą rozpoczętą godzinę pracy.

 1. Na Serwisie podano ceny usług i produktów netto, należy doliczyć podatek Vat 23%. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego czy też prawa handlowego.

III. Zasady użytkowania Serwisu

 1. Zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania, zawieszania, wyłączenia Serwisu w dowolnym momencie bez powiadomienia.
 2. Upoważniamy użytkowników do przeglądania i pobierania materiałów umieszczonych na Serwisie wyłącznie dla potrzeb związanych z zakupem produktów i usług, pod warunkiem zachowania na kopiach wszystkich informacji o prawach autorskich oraz innych informacji dotyczących własności umieszczonych w materiałach oryginalnych.
 3. Materiałów umieszczonych w Serwisie nie wolno w żaden sposób modyfikować, reprodukować lub publicznie prezentować, wykonywać, rozprowadzać lub w inny sposób wykorzystywać je do jakichkolwiek celów komercyjnych lub publicznych. Niedozwolone jest również wykorzystanie tych materiałów na dowolnej innej stronie internetowej lub sieci komputerowej w jakimkolwiek celu. Materiały umieszczone w niniejszych stronach są chronione prawami autorskimi; jakiekolwiek nieautoryzowane wykorzystanie materiałów może stanowić naruszenie prawa własności, ochrony znaków towarowych oraz innych praw. Naruszenie któregokolwiek z przedstawionych zasad użytkowania powoduje automatyczną utratę prawa do korzystania z Serwisu. Należy natychmiast zniszczyć wszystkie pobrane lub wydrukowane materiały.